Teknoloji

Tarihin en hızlı büyüyen uygulamasının ünvanı el değiştirdi: Sadece 2 ayda…

OpenAI’nin büyük dil modeli destekli yapay zeka ChatGPT İnternetin interneti kasıp kavurduğu bir sır değil. AI chatbot, temel olarak, sahip olabileceğiniz herhangi bir soru veya talebe yanıt olarak neredeyse anında insan benzeri, akıcı metin paragrafları oluşturabilir. Üstelik matematik ödevinizi yapabilir ve senaryo yazabilir.

  • ChatGPT nedir? ChatGPT nasıl kullanılır?

Ancak ChatGPT ne kadar hızlı yükseldi? İsviçre yatırım bankası UBS ve çok sayıda finans kuruluşunun bildirdiği yeni bir analize göre, Chatbot, tarihteki en hızlı büyüyen tüketiciye yönelik uygulama haline geldi.Benzerweb’den toplanan verilere göre UBS, Ocak ayında, genel lansmanından sadece iki ay sonra, ChatGPT’nin aylık 100 milyon aktif kullanıcı geldiğini belirtti. Geçen ayın sonunda bot, günde yaklaşık 13 milyon tekil ziyaretçi tarafından ziyaret ediliyordu.

Karşılaştırma için, TikTok’un dünya çapında lansmanından itibaren yaklaşık dokuz ay içinde net 100 milyon kullanıcıya ulaşması gerekti. Instagram’ın bu kritere ulaşması iki buçuk yıl sürdü.

UBS’den yapılan bu açıklamada, ” İnternet alanını takip ettiğimiz 20 yılda, tüketici internet uygulamalarında daha hızlı bir yükseliş hatırlamıyoruz.‘ özellikle dikkat çekicidir.

Hatırlanacağı gibi ChatGPT kısa bir süre önce kullanıma sunuldu. ChatGPT Plus adlı ücretli bir abonelik seçeneğisunmaya başlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu