Haber

Enkazdan çıktığında ilk isteği “sarı kok” oldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden 132 saat sonra arama kurtarma ekipleri tarafından enkaz altından çıkarılan 5 yaşındaki Şengül’ün ilk talebi “sarı kok” oldu.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde arama kurtarma çalışmalarını sürdüren gruplar, depremin 132. saatinde küçük Şengül’ü enkazdan kurtardı.

İlk olarak sağlık ekipleri tarafından kontrol edilen çocuk, sağlık görevlilerinden “sarı kola” isteyerek öpücük gönderdi.

Sağlık görevlisi, “Biz beyaz kola istiyorduk, şimdi sarı kola istiyoruz. Hemen Şengül’ün kolalarını hazırlayalım lütfen” dedi. söz konusu. Ve küçük kız, “Çok yap” dedi. o ekledi. Sağlık görevlisi, “Ama nasıl bu kadar çok kola içeceksin?” dedi. Şengül, “İçeceğim” sorusuna yanıt verdi. o cevapladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Şengül’ün babasının da kurtarıldığını duyurdu. Bakan Koca, Şengül’ün sağlık görevlileriyle yaptığı görüşmeyi paylaşarak, “5 yaşındaki kızımız Şengül ve babasına 132. saatte kavuştuk. Gaziantep İslahiye’de enkaz altından çıkarılan kızımız, olay sonrası kola istedi. hayata bir öpücük vermek.” sözleriyle paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu