Haber

CHP grup toplantısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adaleti getireceğimize inanacağız. Deprem gecesinden bu yana dayanışma içinde olan halkımız için inanmak zorundayız. Kurallar koyacağız, bu kuralları çiğnemeyeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin kümelenme toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, deprem felaketine de değinerek, “Yüreğimizde çok derin bir yara açıldı. Milletimizin başı sağolsun. Kelimeler kifayetsiz. İnsanlar ne diyeceğini, nasıl söyleyeceğini bilmiyor. Hatay’a geldik. Gördüklerimi nasıl tarif etsem bilemiyorum.Rüyadaydık.Gördüğümüz gerçekler kabus gibiydi.Eski şehirlerimizde ölümden başka bir şey yoktu.İnsanlar sokaklarda adlarını haykırıyorlardı.Herkes birbirini söylemeye çalışıyordu. zifiri karanlık Gece dinleniyordu Çekildik ama uyumak mümkün değil Halkımızın acısını düşünüyorum Duygularım karışıktı Bu ülkede acıdan başka her şeyi paylaştılar yarın. torunlarım büyüyecek Allah ömür verirse bana soracaklar en zor zamanda nerdeydin dede Anladım ki artık eski ben olmayacağım Basın Ömer hocamı aramaya çalıştım yok Çalışıyor kaldığı arabaya gittim o da uyumuyordu. en zor anında nerede duracağını söylemek zorunda. Torunumun gelecekte soracağı soruları cevaplamam gerektiğini söyledim. Onun sarayına veya çetelerine katılmayacağım. Milleti için olmayan bir yapıyı evlatları için yüceltmem dedim.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Hükümeti değiştireceğiz, bu kolay. Ama değişim hükümeti değiştirmekten daha büyük olmalı. Zihniyeti değiştirmemiz gerekiyor. Bu tür bir niyeti kökünden kazımalıyız. Devlete yaklaşımımızı değiştirmeliyiz. Her zaman olacak.” sarsıntılar olsun sevgili dostlar.Devlet artık sarsıntılar karşısında çaresiz kalmayacak.Bu kabus bir daha yaşanmasın.Siyaset Haramdan,ikiyüzlülükten,böbürlenmeden elini çekecektir.İkinci asırda bu bir daha olmasın. Adam kayırmacılık bitecek sömürü bitecek Hırs bitecek rant bitecek Her birimiz sorumluluk alacağız Her şeyden önce inanacağız Kural bu Birbirimize inanacağız Birbirimize inanacağız Getireceğimize inanacağız Adalet Deprem gecesinden bu yana dayanışma “İçinde olan halkımız için inanmak zorundayız. Kurallar koyacağız, bu kuralları çiğnemeyeceğiz. İmar affını konuşmayacağız” dedi. – ANKARA

sultangazi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu