Haber

CHP YSK temsilcisi: Sandık başında olmazsanız kedi değil fil girer.

CHP Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK’nın deprem bölgesinde tamamladığı çalışmaları anlattı. Sandıkları takip etmenin değerli olduğunu vurgulayan Yakupoğlu, “Siz sandık başında olmazsanız kedi değil fil girer. Herkes sandık başında olsun, tek şart bu.”

Hürriyet’ten Hande Fırat’a Konuşma Yakupoğlu YSK il ve ilçe seçim kurulları; İşçi kaybını, bölgede çalışan işçinin durumunu ve depolardaki mühür, çanta ve sandıkları incelediğini belirtti.

Adres kayıt sistemine 2008 yılında başlandığını hatırlatan Yakuoğlu, boşanma, ölüm ve evlenme gibi sebeplerden dolayı MERNİS’te 70 bin ile 100 bin gün ortasında bireysel bilgi değişiklikleri olduğunu söyledi.

‘GÜNCELLEMELER SEÇİME 10 GÜN KADAR DEVAM EDECEK’

YSK’nın seçim takvimi başladıktan sonra nihai listeyi MERNİS’ten alacağını belirten Yakupoğlu, süreci şöyle anlattı:

“Seçmen kütüğü YSK’nın malı olacak. YSK, Türkiye genelinde muhtar askı listesine alınacak. Bu e-Devlet’te de görülecek. Siyasi partilere de verilecek. İki haftalık seçim süresi var. Muhtarlara itiraz için son tarih. Bu itirazlar giderilecek. Sandık ilçe askı listeleri ortaya çıkacak. “Bu sadece siyasi partilere verilecek. Bu kesinleştiğinde sandık listeleri ortaya çıkacaktır. Üçüncü bir güncelleme yapılacak. Ölen kişi listelerden çıkarılacaktır. Bu güncellemeler seçime 10 gün kalaya kadar devam edecek” dedi.

Yakupoğlu, “Sistemde her şey sandık üzerine kurulu” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu