Teknoloji

Apple Çizilmelere Karşı Yeni Bir Patent Aldı: Gelecekteki iPhone’lar Kılıfa İhtiyaç Duymayabilir

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok korktuğu şeylerden biri de telefonunu düşürmek veya bir yere sürtüp çizmek. Bu yüzden hemen hemen herkes telefonunu korumak için telefon kılıfı kullanır. Apple tarafından yapılan yeni bir patent başvurusu, gelecekte iPhone’larda bu sorunun ortadan kalkabileceğini ortaya koyuyor.

AppleInsider’ın haberine göre teknoloji devi, ABD Ticari Marka Patent Ofisi’ne (USPTO) patent başvurusunda bulundu. iPhone’un Patenti çizilmeye dayanıklı hale gelebilirgösteriyor.

Apple bunu farklı faydalara sahip malzemeleri birleştirerek yapmak istiyor.

Apple patent başvurusu yaptı” Telefonlar, saatler, tabletler çeşitli yüzeylerle temas edebilir ve bu da cihazın yüzeyinin bozulmasına veya paslanmasına neden olabilir.İfadeleri kullanırken, iPhone’larda kullanılan malzemeler kendileriyle karşılaştırılır. faydalar ve zararlarolduğunu belirtmektedir.

Örneğin Apple, sinyalleri engelleyebileceğini, metalin ise eziklere, çizilmelere veya kırılmalara karşı dayanıklı olabileceğini söylüyor. Öte yandan, seramikler sinyallere şeffaf olabilir, ancak kırılgan olabilir. Ayrıca plastik hem sinyal iletebilir hem de güçlü olabilir; ancak çizilmelere karşı dayanıklı olabilir.

İşte firma buna çözüm olarak iPhone kılıfları için Birden fazla araç kullanılabilir diyor. Patentte malzemelerin her birinin farklı faydaları olacak; ama hepsinin aynı genel amaca hizmet edeceği söyleniyor. Aşınmaya dayanıklı kısmın ise seramik ve metalden oluşabileceği de ekleniyor.

Ancak bunun olabilmesi için Apple’ın bu malzemeleri kullanması gerekiyor. 10 ila 100 mikron (mikron: milimetrenin binde biri) mesafe. Böyle bir şeyin nasıl yapılacağına dair bir bilgi yok.

Apple’ın bu patenti gerçeğe dönüştürüp dönüştürmeyeceğini kesin olarak söylemek mümkün değil. Bu tür şirketler sıklıkla bu tür patentlere başvurur; bu değil çok azı eserlerde yer alıyor.

haber-kazimkarabekir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu