Haber

ABD Başkanı Biden, 23-24 Mart tarihlerinde Kanada’yı ziyaret edecek

YENİ ABD Lideri Joe Biden, Başbakan Justin Trudeau ile görüşmek ve Kanada parlamentosunda milletvekillerine hitap etmek için 23-24 Mart tarihlerinde Kanada’ya gidecek.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre yaptığı yazılı açıklamada, Biden ve eşi Jill Biden’ın 23-24 Mart tarihlerinde Kanada’nın başkenti Ottawa’yı ziyaret ederek Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile görüşeceğini duyurdu.

Biden’ın ABD ile Kanada arasındaki ortaklığa olan bağlılığını yeniden teyit edeceğini ve ortak güvenlik, refah ve değerleri teşvik edeceğini kaydeden Jean-Pierre, Başkan’ın Trudeau ile görüşmesi sırasında savunma iş birliği, Kuzey Amerika Hava-Uzay Savunmasının modernizasyonu gibi konuların ele alındığını söyledi. Komutanlıkta tedarik zincirlerinin güçlendirilmesi ele alınacak. Taşınan.

Jean-Pierre, Haiti’deki istikrarsızlığın yanı sıra iklim değişikliği ile temiz güce ve çabaya geçişin hızlandırılması için atılacak adımların yanı sıra bölgesel sorunların da gündemde olacağını belirtti.

Liderlerin Ukrayna’ya tanınan zemini ve Rusya’ya uygulanan yaptırımları da görüşeceklerini belirten Jean-Pierre, “İki lider, her iki ülkeyi de perişan eden sentetik opioid krizinin yanı sıra düzensiz göç ve zorunlu yerinden edilme konusunu da görüşecek. bölge. ibaresine alışmak için gelişmiş işbirliğini tartışacak.

Jean-Pierre, ziyaret kapsamında Başkan Biden’ın Kanada parlamentosuna hitap edeceği bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu